fbpx
  • Maltepe / İstanbul / Türkiye
  • Tel : +90 552 624 50 50

Karın Germe Ameliyatı (Abdominoplasty) Nedir?

Doğum, kilo alıp verme ve obezite cerrahisinden sonra karın bölgesinde ki deformasyon ve karın derisinde ki sarkmalar bu operasyon ile çözüme ulaşır.

Bu ameliyat ile derinin altındaki yağların çıkartılması ve abdominel kasların birbirleriyle sıkılaştırarak uygulanan ameliyattır.

Uzun bir kesi hattı oluşturmaktadır. Ancak bu kesilen hat, bikini ve boxer denilen bölgenin altında yer aldığından ve estetik ile izler silindiğinden dolayı çözümlenemeyecek yeni bir estetik kaygısı yoktur.

Tam ve kısmi olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Bunlar :

  • Komple karın germe: Sağ kalça kemiğinden sol kalça kemiğine kadar kesilecek ve ardından gerektiği gibi deri, doku ve kas kontur edilir.
  • Kısmi veya mini karın germe: genellikle yağ birikintileri göbeğin alt kısmında bulunan insanlara yapılabilir. Göbek deliği hareket ettirilmez ve durumunuza göre sadece 2 saat kadar sürer.

Ameliyat Sonrasındaki Ağrı Ve Olası Yan Etkiler:

İşleme göre 1-3 saat arası sürecek olup ameliyattan sonra ağrı boyutu ilk günlerde ağrı kesiciler ile korkulacağı gibi olmayacak ve ilk günlerdeki zor süreçler kolaylıkla atlatılabilecektir.

Gündelik Hayata Dönüş:

Ameliyat sonrası 1-2 gece hastanede kalma süresi yeterli olacaktır. Masa başı çalışan hastalar 5-7 gün arasında işlerine dönebilir. Her yaş grubunda ki hastalar ise mutlaka 1 haftada sosyal yaşantısına dönebilir.

Ameliyat Sonrasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar:

Ameliyattan sonraki 3 gün 45 derece öne eğik şekilde yürümelisiniz. Bu sayede dikişlerin görselliği uzun süreli olacak ve gerginlik hissiyatı da azalacaktır.

Doktorunuzun sizin ölçülerinize göre vereceğiniz korseyi giyilmelidir.

 

+90 552 624 50 50
WhatsApp Bilgi Hattı