fbpx
  • Maltepe / İstanbul / Türkiye
  • Tel : +90 552 624 50 50

Kilo Kaybı Neden Durur?

Kilo verebilmek için diyete başladınız fakat ilerleyen zamanlarda kilo kaybınızda bir direnç olabilir. Bu durum normal olmakla birlikte fizyolojik olarak beklenen bir gelişmedir. Ancak diyetisyen eşliğinde kilo verenler için çözümü basittir.

Bu tür kilo vermeyi önleyen veya yavaşlatan durumlarda pes etmemeli ve planınızı uygulamaya devam etmelisiniz. Bazen sorun sandığınızdan basit olabilmektedir. Sorunu fark ettiğiniz anda diyet uzmanınızla iletişime geçip olası nedenleri öncelikle tespit etmek doğru olacak.

Metabolizmanızı hızlandırmak için ev tipi egzersizler ya da basit yürüyüşler yapabilirsiniz. 1 hafta veya 10 gün metabolizmanıza zarar vermeyen hatta çalıştıran doktorumuz Yunus Topal tarafından hazırlanan %100 size özel beslenme programlarını takip ettiğinizde sorunu atlatabilirsiniz.

Kas geliştirici aktivitenin her gün veya uzun saatler yapılması; kaslarda kronik ödeme yol açabilmektedir. Tartı üzerinde kilo kaybını durdurabilir ve ilk 8 hafta kaslarda ödem gelişir. Kasların net yağsız ağırlığı ise 8-12 haftadan sonra artar. Fakat bu zamandan sonra metabolizma hızınız artar. Günlük yapılan aktiviteyle harcanan enerji o gün metabolizmayı hızlandırırken, kas ağırlığı arttığında artan metabolizma hızı kalıcı olarak metabolik bir hızlanmaya artışa işaret eder. Fakat siz tartı üzerinde 8-12 hafta kilo vermeden diyet ve kas geliştirici egzersiz yapmaya devam edebilecek misiniz buna karar verin. Dilerseniz öncelikle diyet ve sadece yağ yakıcı ılımlı egzersiz yapın. Kas geliştirici aktiviteyi kilo koruma dönemine aktarın. Böylece zayıflamaya çalışıyorken tempolu yağ yakarsınız. Kilo korumada da metabolizmanızı daha da hızlandırabilirsiniz.

Günlük tüketmeniz gereken suyu azalttıysanız kilo vermeniz yavaşlayıp durabilir. Diyete başladığınız süreçte belki de tuz alımını biraz daha kısıtlamanız gerekir. Vücudunuzda fazla tuzlu gıda alımına bağlı tutulmuş olan gereksiz sıvıyı; düzenli su tüketimi ile birlikte hızlıca kaybedersiniz.

+90 552 624 50 50
WhatsApp Bilgi Hattı