fbpx
  • Maltepe / İstanbul / Türkiye
  • Tel : +90 552 624 50 50

Loop Bipartisyon

Loop Bipartisyon Ameliyatı

Loop Bipartisyon Ameliyatı Tip2DM tedavisinde çoğunlukla başarı sağlayan ameliyatların bir çeşitidir. En önemli özelliği ise bu başarıyı sağlarken aynı amaçla yapılmakta olan diğer ameliyatlara nazaran doğal sindirim fonksiyonlarını büyük ölçüde koruyabilmesidir.

Obezite cerrahisinde uzun zamandır bilinmekte  ve yapılmakta  olan RNY Gastric Bypass, Biliopancreatic Diversion, Sleeve Gastrectomy, Transit Bipartisyon benzerinde kendini kanıtlamış ve metabolik etkileri ortaya konmuş ameliyatların belli başlı özelliklerini sade bir dizayn ile kombine edildiği nispeten yeni bir ameliyat denebilir.

Loop Bipartisyon ameliyatı iki basamaktan oluşmaktadır.

  1. İlk olarak Standarttan daha geniş tüp mide yapılır.
  2. Devamında Midenin alt kısmında yer alan antrum bölümünden ince bağırsağın alt kısmına bir atlatma- köprüleme yapılmasıdır.

Mideden bağırsağa kısa devre geçiş yapılacak olan bağırsak seviyesi genel olarak ince bağırsak- kalın bağırsak birleşim kısmından 2,5 metre yukarıda yer alan kısmıdır.

Bu sayede hem tüp midenin besin alımı kısıtlanıp, doymayı kolaylaştıran zayıflatıcı etkisi sağlanmış olur hem de bypass ameliyatlarının sonrasında oluşan metabolizma düzenleyici ince bağırsak hormon aktivasyonlarını sağlanmış olur. Başarılı sonuçlar alındığı, tek atlamalı, nispeten fizyolojiye daha  uyumlu ve riskinin düşük olduğu basit bir operasyon türüdür.

+90 552 624 50 50
WhatsApp Bilgi Hattı