fbpx
  • Maltepe / İstanbul / Türkiye
  • Tel : +90 552 624 50 50

Mide Botoksu

Mide Botoksu

Endoskopik olarak midenin açlık ve iştahında etkili olan durumları belli bir süre etkisiz hale getirmeyi hedefler ve ameliyatsız olarak tedavi edilir.

Bu tedavi midenin belli kısımlarına botoks maddesi enjekte etme suretiyle midedeki kasların çalışmasını sınırlandıır ve sayede midenin gıdaları sindirim sürecini yavaşlatır. Bunun sonucunda açlık ve tokluk hissi süresinin de uzaması amaçlanır(Örn. Alınan karbonhidratların mideyi terketmesi 2-4 saat sürerken mide botoksu tedavisinden sonra 12 saate kadar uzayabilir). Bu ameliyat ortalama 10-15 dakika sürmektedir.

Mide Botoksu Kimler İçin Uygundur?

Bu işlem ameliyat olmamakla beraber VKİ 40’ın üzerinde kişilerde mide botoksu işlemi çok faydalı olmayacaktır.

Mide Botoksunun Faydaları

Fazla kiloların &40’ından 6-8 ay arası bir sürede hayal ettiğiniz ideal kiloya kavuşabilirsiniz. Obeziteye bağlı hastalıkların iyileşmesinde de önemli ölçü de fayda sağlamaktadır.

Mide Botoksu Tedavisindeki Risk Var mı?

Etkisinin 4-6 ay sürdüğü mide botoksu ameliyatında herhangi bir risk veya yan etki bulunmamaktadır. Tedaviden 1-2 saat sonra hastaneden ayrılabilirsiniz. Uygulamanın 3 gün sonrasında, açlık ve iştah azalmaya başlar ve 1 hafta sonrasında maksimum seviyeye gelir ve etkisi 4-6 devam eder.

+90 552 624 50 50
WhatsApp Bilgi Hattı