fbpx
  • Maltepe / İstanbul / Türkiye
  • Tel : +90 552 624 50 50

Sorun Cevaplayalım

Mide Balonu Hakkında Merak Edilenler

Mide balonunun mideye yerleştirilmesi ne kadar zaman alır?

İşlemin toplam süresi yaklaşık 10-15 dakika sürmektedir.


Mide balonu takıldıktan sonra hastanede kalmam gerekli midir?

Hasta işlemden hemen sonra uyandırılır ve odadan çıkartılır. Hasta, odasında 1-2 saat istirahat ettikten sonra dilediği zaman taburcu olabilir.


Mide Balonu Sonrası Ne Zaman İşe Dönüş Yapabilirim ?

Mide balon uygulaması günlük işlerinizi yapmanızı olumsuz etkilememektedir. Bir gün sonra normal yaşantınıza devam edebilirsiniz.


Mide balonu işleminden sonra oluşabilecek şikayetler nelerdir?

Mide balonu uygulandıktan 1-2 saat sonrasında kişinin ağrıyla birlikte bağlantılı bir şekilde kramp, mide bulantısı, kusma görülebilir. Bunlar normal ve beklenen semptomlardır. Midenin balonu kabul süreci ortalama olarak 3-4 gün kadar sürer. Hasta hastanemizden taburcu olurken hastaya mide koruyucu, kramp ve bulantı önleyici ilaçlar reçetelendirilir. Bu sayede bu dönem daha kolay atlatılacaktır.

Balonun midede kalma süresi ne kadardır?

Mide balonu, verilmesi gereken kilo oranına göre seçilen, balonun cinsine bağlı olarak mide de 6 ve 12 ay kalabilen balonlar olarak ikiye ayrılır. 12 aylık balonlar midenin balona olan adaptasyonunu önleyebilmek için 3 aylık periyodlarla şişirilirken; 6 aylık balon şişirme işlemi uygun değildir.

Mide balonunun çıkarılma süresinden daha uzun süre midede durması sorun yaratır mı?

Kalması gerektiğinden fazla kalan balonların patlama riski artar. Süresi dolan balonun çıkarılması önerilir.

Mide balonu nasıl çıkarılır?

Uygun çıkarma kitleri yardımıyla söndürülür ve içi boşaltılır. Balon söndürüldüğünde tutulur ve yemek borusundan ağza doğru çıkartılır. İşlem ortalama 15 dakika sürmektedir.

Mide balonunun başlıca komplikasyonları nelerdir?

Reflü özofajiti: Mide asiditesinin yükselmesi, gıdaların midede uzun süre kalmasıyla oluşabilir. Bu durumu ilaçla tedavi etmek mümkündür.
Mide Ülseri: Balonun mideye yaptığı bası ve mide asidine bağlı gelişebilir. Genelde ilaçlarla tedavi edilebilir.
Mide Kanaması: genelde ülserden kaynaklanmaktadır. İlaç tedavisi ve gerektiğinde de endoskopiyle balonun çıkarılması ile başarıyla tedavi edilebilir.
Balonun Sönmesi: Mide balonu nadiren de olsa kendiliğinden sönebilir. Eğer böyle bir sorun olursa, cihazdaki metilen mavisi boya sayesinde idrarınız yeşil/mavi bir renge dönüşür. Yeşil/mavi idrar görmeniz sonucunda kısa süre içerisinde doktorunuz Yunus Topal’a başvurarak, endoskopi ile kontrol gerçekleştirilmesi gerekir.
Balonun Migrasyonu(bağırsağa geçmesi): Balon kendiliğinden sönmesi durumunda mideden çıkıp ince bağırsağa gidebilir. Eğer böyle bir durum olursa; genelde sönmüş balon bağırsak hareketiyle dışarı çıkartılır, nadiren de olsa ameliyat yapılmasını gerektirecek bağırsak tıkanıklığına sebep olabilir.

Mide balonunun endoskopik riski nedir?

Herhangi bir yan etki tehlikesi %1’den, büyük yan etki tehlikesiyse %0,1’den daha düşüktür.

Mide balonu takıldıktan sonra ne sıklıkla takip önerilir?

Balon taktırdıktan sonra doktorunuz Yunus Topal ve diyetisyeninizle ayda bir kez kilo kontrolü, vücut analizi ve şikayetleriniz için görüşmelisiniz.

Balon Çıkarıldıktan Sonra Tekrar Kilo Alacak Mıyım?

Kilo alma sorunu balon çıkarıldığında uygulayacağınız yanlış beslenme ve hareketsiz yaşama devam etme durumunda mümkün olabilmektedir. Balon takılı dönemde kazanılan beslenme alışkanlığı ve egzersizlere devam edilmesi sonucunda kilo vermedeki başarı devam etmektedir.

Mide balonu tedavisi sonrasında midem daha çok genişler mi?

Mide balonu mideyi genişletmez. Fakat doyduktan sonra hala yemek için zorlama, katı-sıvı ayrımına ve gazlı içecek kullanılmasına dikkat etmemek midenizi genişletebilir.

Balon takıldıktan sonra seyahat edebilir miyim?

Mide balonu uygulaması sonrasında seyahate engel bir durum yoktur.

Mide balonu ilaç kullanımını etkiler mi?

Mide balonu, ilacın etki etmesi için ihtiyaç olan sürenin yavaşlamasına neden olabilmektedir. Çünkü mide balonu aynı anda midenin boşalma zamanını yavaşlatır. İlaçların etkin olması yönünden herhangi bir problem oluşturmazlar.

Mide balonu sönerse ne olur? Bu durumda ne yapmak gerekir?

Mide balonu, metilen mavisi denilen renkli bir boya ile doldurulur. Patlaması, sönmesi sonucunda bu idrarınızın rengini yeşil ya da maviye dönüştürür. Böyle bir durum yaşarsanız, balonun çıkarılması ve endoskopik kontrol için derhal doktorunuza başvurmanız gerekir.

Balon takıldıktan sonra yüzüstü yatabilir miyim?

Balon takıldığında ilk günler yüzüstü yatmak rahatsızlık verebilmektedir. Fakat bir zaman sonra rahatsızlık hissetmiyorsanız yüzüstü yatılmasında herhangi bir sakınca olmaz.

Mide balonu takıldıktan sonra ne zaman sigara içebilirim?

Sigara mide asit salgısını arttırmaktadır. Bu sebeple sıvı diyet zamanında sigara kullanımına ara vermek gerekmektedir. Sıvı diyet dönemi sonrasında sigara tüketilebilir fakat reflü ve gastrit şikayetlerini arttırmasından dolayı sigara tüketimini azaltmanızda ve hatta bırakmanızda fayda vardır.

Tüp Mide Ameliyatı Hakkında Her Şey

Obezite cerrahisinin diyabetik hastalarda yeri nedir?

Tip 2 Diyabet dönüşü olan bir hastalık olarak görülmelidir. Obezite cerrahisinin Tip 2 Diyabetin devamının durdurulmasında yararı kesinlikle gösterilmiştir.


Tip 2 Diyabette, Obezite Cerrahisi Yapılmaması Gereken Durumlar Nelerdir?

1. Sekonder diyabet. Vücutta yer alan farklı bir hastalık nedeniyle ortaya çıkan diyabet tipidir.
2. Antikorlar pozitif ise (anti-GAD ya da anti-ICA) ya da C-peptid 1 ng/ml ise ya da karışık öğün testine cevapsız ise.


Tüp Mide ameliyatı nedir, nasıl gerçekleşmektedir?

Tüp Mide Ameliyatı, VKİ 35 ve üstü olan hastalarda uygulanan bir tedavidir. Tüp Mide ameliyatı laparoskopi yardımıyla karnınıza 4 delikten girilmesiyle yapılan bir ameliyattır. Bu ameliyatla midenizin 4/3’lük bölümü alınmaktadır.

Tüp Mide Ameliyatının tehlikeleri nelerdir?

Tüp mide ameliyatının tehlikesi yüksek olmamakla birlikte kaçak, kanama, emboli ve anesteziye bağlı riskleri bulunmaktadır.

Tüp Mide Ameliyatı ne kadar sürüyor ve hastanede kaç gün kalmak gerekiyor?

Tüp mide ameliyatı ortalama 1 saat sürer. Ameliyatın sonrasında hasta 2 gece hastanede istirahat ettikten sonra 3. gün kontrolleri yapılarak taburcu olur.

Tüp Mide Ameliyatı sonrası ağrı fazla oluyor mu?

Ameliyat sonrasında yaşanan ağrı gaz sancısıdır. Ameliyat sonrasında 4. saatle birlikte yürümeniz gazı atmanız da yardımcı olacağından ağrınız kısa sürede geçebilir.

Tüp Mide Ameliyatı sonrasında ne kadar sürede gündelik hayata dönülüyor?

Tüp mide ameliyatından sonra hastalar 4. saat itibari ile kişisel ihtiyaçlarını kendi karşılar hale gelebilir. Taburcunun sorasında gündelik hayata hızla dönülmektedir.

Tüp Mide Ameliyatı sonrası beslenme süreci nedir?

Tüp mide ameliyatı sonrası beslenme süreçleriniz bariatric diyetisyen gözetiminde ilerlemelidir. Ameliyat sonrasında ilk 15 gün sıvı, ikinci 15 gün püre ile beslenilmelidir. 1. ay devamındaysa katı beslenmeye geçilir. Öğünlerin 30 ile 45 dakika kadar sürmeli ve lokmaların çok çiğnenerek kullanılmasını alışkanlığa dönüştürmek gerekmektedir.

Tüp Mide Ameliyatı sonrası kontroller ne sıklıkla yapılıyor?

Tüp mide ameliyatı sonrasında ilk 15 gün ilk kontrol, ikinci 15 gündeyse ikinci kontrol gerçekleştirilmektedir. Bundan sonraki 3,6,9 ve 12. ayladaysa hastaya yapılacak olan kan tahlilleri sonuçlarıyla doktor ve diyetisyen denetiminden geçer.

Ameliyat sonrası kilo verme hızı nedir?

Tüp Mide ameliyatı sonrasında hastanın kilo verme hızı kişinin sahip olduğu VKİ, yandaş hastalıkları ve metabolizma hızıyla orantılıdır. Bu nedenle bu süreç her hastada farklılık göstermektedir.

Vitamin-Mineral eksiklikleri;

Ortalama %12 hastada Vitamin B12 eksikliği %3, vitamin D %23, folat %3, demir %3 ve çinko eksikliği %14 hastada görülebilmektedir. Bunlar ve kan kalsiyum düzeyleri 3, 6 aylar ve 12. Ayda kontrol edilir.

İdeal kiloya ne kadar zamanda ulaşılıyor?

Tüp mide ameliyatı sonrasında 12-18 ay arasında hastalar ideal kilolarına ulaşabilir.

Beslenme anlamındaki yasaklar nelerdir?

Tüp mide ameliyatı sonrasında ilk üç ay baharat, kahve, karbonhidratlı yiyecekler, çiğ sebzeler, salça, limon, çok miktarda tuz ve şeker kullanımı kilo verme hızını yavaşlatmaması ve mide hassasiyeti geliştirmemesi için yasaktır. İlk 6 ay alkol tüketiminden kaçınmak gerekmektedir. Tüp mide ameliyatından sonra gazlı içeceklerin mide hacmine etkisi sebebiyle tüketilmemesi önerilir.

Tüp Mide Ameliyatı sonrasında midenin tekrar büyüme ihtimali var mıdır?

Tüp mide ameliyatı sonrasında mide hacminde büyüme olabilir. Ancak mide hiçbir zaman ameliyat öncesi hacmine geri dönmez. Bu büyüme korkulacak bir oranda değil.

Spora ne zaman başlanmakta?

Tüp mide ameliyatı sonrası 1. ayla birlikte yüzme ve yürüyüşe başlanabilir, 3. ayla birlikte de tüm spor dalları yapılabilir.

Tüp Mide Ameliyatı sonrası vücutta iz kalıyor mu?

Kesiler estetik dikişle kapatıldığından dolayı zaman içinde deride hiçbir iz kalmamakta.

Yan Etkileri Nelerdir?

Kanama, tüp mideden kaçak, akciğer embolisi
Ölüm 1000/1 in altında
Kaçak oranı 5000 hastalık serilerde %2,4
Kaçak olduğunda ameliyatla (laparoskopik olabilir) ya da kapalı olarak bölgenin yıkanması ve drenaj yapılır. Gereken olgularda mideye endoskopik olarak stent konulabilir. Beslenme enteral, jejunostomi yoluyla ya da damardan yapılabilir ve 2-4 hafta kadar sürdürülür ve çoğunlukla bu kaçaklar kendiliğinden kapanır.

Mide Balonu Hakkında Merak Edilenler

Mide balonunun mideye yerleştirilmesi ne kadar zaman alır?

İşlemin toplam süresi yaklaşık 10-15 dakika sürmektedir.

Mide balonu takıldıktan sonra hastanede kalmam gerekli midir?

Hasta işlemden hemen sonra uyandırılır ve odadan çıkartılır. Hasta, odasında 1-2 saat istirahat ettikten sonra dilediği zaman taburcu olabilir.

Mide Balonu Sonrası Ne Zaman İşe Dönüş Yapabilirim ?

Mide balon uygulaması günlük işlerinizi yapmanızı olumsuz etkilememektedir. Bir gün sonra normal yaşantınıza devam edebilirsiniz.

Mide balonu işleminden sonra oluşabilecek şikayetler nelerdir?

Mide balonu uygulandıktan 1-2 saat sonrasında kişinin ağrıyla birlikte bağlantılı bir şekilde kramp, mide bulantısı, kusma görülebilir. Bunlar normal ve beklenen semptomlardır. Midenin balonu kabul süreci ortalama olarak 3-4 gün kadar sürer. Hasta hastanemizden taburcu olurken hastaya mide koruyucu, kramp ve bulantı önleyici ilaçlar reçetelendirilir. Bu sayede bu dönem daha kolay atlatılacaktır.

Balonun midede kalma süresi ne kadardır?

Mide balonu, verilmesi gereken kilo oranına göre seçilen, balonun cinsine bağlı olarak mide de 6 ve 12 ay kalabilen balonlar olarak ikiye ayrılır. 12 aylık balonlar midenin balona olan adaptasyonunu önleyebilmek için 3 aylık periyodlarla şişirilirken; 6 aylık balon şişirme işlemi uygun değildir.

Mide balonunun çıkarılma süresinden daha uzun süre midede durması sorun yaratır mı?

Kalması gerektiğinden fazla kalan balonların patlama riski artar. Süresi dolan balonun çıkarılması önerilir.

Mide balonu nasıl çıkarılır?

Uygun çıkarma kitleri yardımıyla söndürülür ve içi boşaltılır. Balon söndürüldüğünde tutulur ve yemek borusundan ağza doğru çıkartılır. İşlem ortalama 15 dakika sürmektedir.

Mide balonunun başlıca komplikasyonları nelerdir?

Reflü özofajiti: Mide asiditesinin yükselmesi, gıdaların midede uzun süre kalmasıyla oluşabilir. Bu durumu ilaçla tedavi etmek mümkündür.
Mide Ülseri: Balonun mideye yaptığı bası ve mide asidine bağlı gelişebilir. Genelde ilaçlarla tedavi edilebilir.
Mide Kanaması: genelde ülserden kaynaklanmaktadır. İlaç tedavisi ve gerektiğinde de endoskopiyle balonun çıkarılması ile başarıyla tedavi edilebilir.
Balonun Sönmesi: Mide balonu nadiren de olsa kendiliğinden sönebilir. Eğer böyle bir sorun olursa, cihazdaki metilen mavisi boya sayesinde idrarınız yeşil/mavi bir renge dönüşür. Yeşil/mavi idrar görmeniz sonucunda kısa süre içerisinde doktorunuz Yunus Topal’a başvurarak, endoskopi ile kontrol gerçekleştirilmesi gerekir.
Balonun Migrasyonu(bağırsağa geçmesi): Balon kendiliğinden sönmesi durumunda mideden çıkıp ince bağırsağa gidebilir. Eğer böyle bir durum olursa; genelde sönmüş balon bağırsak hareketiyle dışarı çıkartılır, nadiren de olsa ameliyat yapılmasını gerektirecek bağırsak tıkanıklığına sebep olabilir.

Mide balonunun endoskopik riski nedir?

Herhangi bir yan etki tehlikesi %1’den, büyük yan etki tehlikesiyse %0,1’den daha düşüktür.

Mide balonu takıldıktan sonra ne sıklıkla takip önerilir?

Balon taktırdıktan sonra doktorunuz Yunus Topal ve diyetisyeninizle ayda bir kez kilo kontrolü, vücut analizi ve şikayetleriniz için görüşmelisiniz.

Balon Çıkarıldıktan Sonra Tekrar Kilo Alacak Mıyım?

Kilo alma sorunu balon çıkarıldığında uygulayacağınız yanlış beslenme ve hareketsiz yaşama devam etme durumunda mümkün olabilmektedir. Balon takılı dönemde kazanılan beslenme alışkanlığı ve egzersizlere devam edilmesi sonucunda kilo vermedeki başarı devam etmektedir.

Mide balonu tedavisi sonrasında midem daha çok genişler mi?

Mide balonu mideyi genişletmez. Fakat doyduktan sonra hala yemek için zorlama, katı-sıvı ayrımına ve gazlı içecek kullanılmasına dikkat etmemek midenizi genişletebilir.

Balon takıldıktan sonra seyahat edebilir miyim?

Mide balonu uygulaması sonrasında seyahate engel bir durum yoktur.

Mide balonu ilaç kullanımını etkiler mi?

Mide balonu, ilacın etki etmesi için ihtiyaç olan sürenin yavaşlamasına neden olabilmektedir. Çünkü mide balonu aynı anda midenin boşalma zamanını yavaşlatır. İlaçların etkin olması yönünden herhangi bir problem oluşturmazlar.

Mide balonu sönerse ne olur? Bu durumda ne yapmak gerekir?

Mide balonu, metilen mavisi denilen renkli bir boya ile doldurulur. Patlaması, sönmesi sonucunda bu idrarınızın rengini yeşil ya da maviye dönüştürür. Böyle bir durum yaşarsanız, balonun çıkarılması ve endoskopik kontrol için derhal doktorunuza başvurmanız gerekir.

Balon takıldıktan sonra yüzüstü yatabilir miyim?

Balon takıldığında ilk günler yüzüstü yatmak rahatsızlık verebilmektedir. Fakat bir zaman sonra rahatsızlık hissetmiyorsanız yüzüstü yatılmasında herhangi bir sakınca olmaz.

Mide balonu takıldıktan sonra ne zaman sigara içebilirim?

Sigara mide asit salgısını arttırmaktadır. Bu sebeple sıvı diyet zamanında sigara kullanımına ara vermek gerekmektedir. Sıvı diyet dönemi sonrasında sigara tüketilebilir fakat reflü ve gastrit şikayetlerini arttırmasından dolayı sigara tüketimini azaltmanızda ve hatta bırakmanızda fayda vardır.

Tüp Mide Ameliyatı Hakkında Her Şey

Obezite cerrahisinin diyabetik hastalarda yeri nedir?

Tip 2 Diyabet dönüşü olan bir hastalık olarak görülmelidir. Obezite cerrahisinin Tip 2 Diyabetin devamının durdurulmasında yararı kesinlikle gösterilmiştir.

Tip 2 Diyabette, Obezite Cerrahisi Yapılmaması Gereken Durumlar Nelerdir?

1. Sekonder diyabet. Vücutta yer alan farklı bir hastalık nedeniyle ortaya çıkan diyabet tipidir.
2. Antikorlar pozitif ise (anti-GAD ya da anti-ICA) ya da C-peptid 1 ng/ml ise ya da karışık öğün testine cevapsız ise.

Tüp Mide ameliyatı nedir, nasıl gerçekleşmektedir?

Tüp Mide Ameliyatı, VKİ 35 ve üstü olan hastalarda uygulanan bir tedavidir. Tüp Mide ameliyatı laparoskopi yardımıyla karnınıza 4 delikten girilmesiyle yapılan bir ameliyattır. Bu ameliyatla midenizin 4/3’lük bölümü alınmaktadır.

Tüp Mide Ameliyatının tehlikeleri nelerdir?

Tüp mide ameliyatının tehlikesi yüksek olmamakla birlikte kaçak, kanama, emboli ve anesteziye bağlı riskleri bulunmaktadır.

Tüp Mide Ameliyatı ne kadar sürüyor ve hastanede kaç gün kalmak gerekiyor?

Tüp mide ameliyatı ortalama 1 saat sürer. Ameliyatın sonrasında hasta 2 gece hastanede istirahat ettikten sonra 3. gün kontrolleri yapılarak taburcu olur.

Tüp Mide Ameliyatı sonrası ağrı fazla oluyor mu?

Ameliyat sonrasında yaşanan ağrı gaz sancısıdır. Ameliyat sonrasında 4. saatle birlikte yürümeniz gazı atmanız da yardımcı olacağından ağrınız kısa sürede geçebilir.

Tüp Mide Ameliyatı sonrasında ne kadar sürede gündelik hayata dönülüyor?

Tüp mide ameliyatından sonra hastalar 4. saat itibari ile kişisel ihtiyaçlarını kendi karşılar hale gelebilir. Taburcunun sorasında gündelik hayata hızla dönülmektedir.

Tüp Mide Ameliyatı sonrası beslenme süreci nedir?

Tüp mide ameliyatı sonrası beslenme süreçleriniz bariatric diyetisyen gözetiminde ilerlemelidir. Ameliyat sonrasında ilk 15 gün sıvı, ikinci 15 gün püre ile beslenilmelidir. 1. ay devamındaysa katı beslenmeye geçilir. Öğünlerin 30 ile 45 dakika kadar sürmeli ve lokmaların çok çiğnenerek kullanılmasını alışkanlığa dönüştürmek gerekmektedir.

Tüp Mide Ameliyatı sonrası kontroller ne sıklıkla yapılıyor?

Tüp mide ameliyatı sonrasında ilk 15 gün ilk kontrol, ikinci 15 gündeyse ikinci kontrol gerçekleştirilmektedir. Bundan sonraki 3,6,9 ve 12. ayladaysa hastaya yapılacak olan kan tahlilleri sonuçlarıyla doktor ve diyetisyen denetiminden geçer.

Ameliyat sonrası kilo verme hızı nedir?

Tüp Mide ameliyatı sonrasında hastanın kilo verme hızı kişinin sahip olduğu VKİ, yandaş hastalıkları ve metabolizma hızıyla orantılıdır. Bu nedenle bu süreç her hastada farklılık göstermektedir.

Vitamin-Mineral eksiklikleri;

Ortalama %12 hastada Vitamin B12 eksikliği %3, vitamin D %23, folat %3, demir %3 ve çinko eksikliği %14 hastada görülebilmektedir. Bunlar ve kan kalsiyum düzeyleri 3, 6 aylar ve 12. Ayda kontrol edilir.

İdeal kiloya ne kadar zamanda ulaşılıyor?

Tüp mide ameliyatı sonrasında 12-18 ay arasında hastalar ideal kilolarına ulaşabilir.

Beslenme anlamındaki yasaklar nelerdir?

Tüp mide ameliyatı sonrasında ilk üç ay baharat, kahve, karbonhidratlı yiyecekler, çiğ sebzeler, salça, limon, çok miktarda tuz ve şeker kullanımı kilo verme hızını yavaşlatmaması ve mide hassasiyeti geliştirmemesi için yasaktır. İlk 6 ay alkol tüketiminden kaçınmak gerekmektedir. Tüp mide ameliyatından sonra gazlı içeceklerin mide hacmine etkisi sebebiyle tüketilmemesi önerilir.

Tüp Mide Ameliyatı sonrasında midenin tekrar büyüme ihtimali var mıdır?

Tüp mide ameliyatı sonrasında mide hacminde büyüme olabilir. Ancak mide hiçbir zaman ameliyat öncesi hacmine geri dönmez. Bu büyüme korkulacak bir oranda değil.

Spora ne zaman başlanmakta?

Tüp mide ameliyatı sonrası 1. ayla birlikte yüzme ve yürüyüşe başlanabilir, 3. ayla birlikte de tüm spor dalları yapılabilir.

Tüp Mide Ameliyatı sonrası vücutta iz kalıyor mu?

Kesiler estetik dikişle kapatıldığından dolayı zaman içinde deride hiçbir iz kalmamakta.

Yan Etkileri Nelerdir?

Kanama, tüp mideden kaçak, akciğer embolisi
Ölüm 1000/1 in altında
Kaçak oranı 5000 hastalık serilerde %2,4
Kaçak olduğunda ameliyatla (laparoskopik olabilir) ya da kapalı olarak bölgenin yıkanması ve drenaj yapılır. Gereken olgularda mideye endoskopik olarak stent konulabilir. Beslenme enteral, jejunostomi yoluyla ya da damardan yapılabilir ve 2-4 hafta kadar sürdürülür ve çoğunlukla bu kaçaklar kendiliğinden kapanır.

bg-image

Bizimle İletişime Geçin

Görüş ve önerileriniz paylaşmak merak ettiğiniz sorulara cevap almak ve bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

+90 552 624 50 50
WhatsApp Bilgi Hattı